Zajęcia z sensoplastyki

66fca58296323ffa0c812c44da563e2e.jpg

Zima, zima… A w zimie nie może zabraknąć zabaw o tej tematyce. Dlatego dzieci z grupy “Tygryski” na zajęciach doświadczały jaka może być ta zimowa pora roku🙂 W ramach realizacji projektu edukacyjnego “Sensorycznie się rozwijam, bo biegam, skaczę, badam i dotykam”, dzieci malowały pejzaż zimowy najpierw stopami, które były oklejone folią bąbelkową – w ten sposób powstało zimowe tło. Następnie za pomocą dłoni oraz farby z pianki do golenia tworzyły brakujące elementy pejzażu ( drzewo, bałwana). Całość wykończyły brokatem i przyprawami (cynamonem i słodką papryką). Ponadto samodzielnie wykonały sztuczny śnieg z mąki ziemniaczane, wody i oleju.  Zajęcia miały na celu stymulacje zmysłu dotyku, zapachu i propriocepcji. A przy tym dały mnóstwo satysfakcji i świetnej zabawy. Dzieciaki chociaż trochę brudne ale bardzo szczęśliwe 😁

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast