pizza.jpg

Jest okrągła niczym koło

z nią jest smacznie i wesoło

Pachnie warzyw całą gamą

lubię ją zajadać z mamą.

Co to takiego?

Oczywiście, pizza!

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku po raz kolejny nasze przedszkolaki  włączyły  się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci z grupy “Tygryski” poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej sala zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Na specjalnie przygotowanym stanowisku przedszkolaki wałkowały ciasto, wkładały go na blachę, smarowały sosem, układały wędliny, paprykę, kukurydzę posypywały serem. Była to ogromna frajda dla dzieci, bo  każde miało do wykonania określone zadanie.

Przygotowana pizza trafiła do przedszkolnej kuchni, zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania. Aż nadszedł ten moment. Mali kucharze doczekali się efektów swojej pracy. Mniam, mniam. Było fantastycznie i smacznie.