Blog

Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga, gdzie na bieżąco dokonujemy wpisów dotyczących wydarzeń z udziałem przedszkolaków.
indeks-1.jpg

Karnawał to dla  przedszkolaków czas niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją dostarczającą dzieciom wielu przeżyć i radości. Tak też było 19 stycznia  w naszym Przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna . Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku wodzirej  zachęcał do śpiewania znanych piosenek. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca na sali pojawił się gość specjalny, nasze Przedszkole odwiedził bowiem Mikołaj z prezentami.   Szkoda, że następny bal dopiero za rok.


indeks.jpg

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego 17 stycznia dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.
Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Starszaki zaprezentowały Jasełka.W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

 

 


MIKOLAJKI.png

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

5 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie w wykonaniu pracowników przedszkola a następnie śpiewały Mikołajowi piosenki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci niespodziankami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

 


unnamed-2.jpg

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O Dniu Misia nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. 25 listopada każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, obejrzały przedstawienie pt.: “Urodziny Misia” w wykonaniu swoich nauczycielek, poznały historię Światowego Dnia Misia, oglądały prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: “Gumi Miś, “Jadą, jadą misie”, “Pluszowy miś”, “Misiowa dyskoteka”, brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

smart
smart

images-1.jpg

Dzień 24 listopada okazał się „ magicznym” dniem dla naszego przedszkola. Odwiedził nas bowiem Iluzjonista, który zgromadzonych widzów przeniósł we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki. Na scenie działy się rzeczy niezwykłe! Iluzja przeplatana tajemniczą muzyką pozwoliła przenieść się chociaż na chwilę w inny, zaczarowany świat. Sztuczki magiczne zapierały dech w piersiach i wywoływały zachwyt na twarzach przedszkolaków. W magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki  lub piłki zmieniały kolory. Jednak największe emocje wywołała zaczarowana książeczka, w której po otwarciu, bez użycia kredek pojawiały się obrazki a następnie po jej zamknięciu obrazki znikały i kartki robiły się puste. Dzieci wypowiadały za czarodziejem magiczne zaklęcia, a wybrani asystenci osobiście brali udział w magicznych sztuczkach. Pokaz wzbudził szczery zachwyt u dzieci; „achom!” i „ochom!” nie było końca, mała widownia wprost nie mogła usiedzieć na swoich miejscach! Naszego niezwykłego gościa nagrodzono gromkimi brawami!

smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart

images.jpg

W poniedziałek 21 listopada przyjechało do nas kino sferyczne, które wprowadziło nas w nieznany dotąd świat oglądania filmów pod kątem 360°. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. Przedszkolaki obejrzały bajkę pt:” Zwierzęta dziadka Franka”, dzięki czemu pogłębiły swoją wiedzę na temat zwyczajów i życia zwierząt hodowlanych, zwierząt dżungli, sawanny i oceanów, świetnie się przy tym bawiąc. To były niezapomniane wrażenia. Fotorelacja z tego wydarzenia jest dość skromna ponieważ w ciemnej kopule nie było możliwości zrobienia większej ilości zdjęć, za to w pamięci dzieci na pewno pozostaną niesamowite wspomnienia.

smart

1478812145.jpg

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Dlatego też 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy “Misie” oraz “Pajacyki” od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Tego dnia  nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji organizowanej przez MEN ,,Szkoła do hymnu” podczas której o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaśpiewały hymn narodowy. Ponadto o godzinie 12:00 odśpiewaliśmy  “Mazurek Dąbrowskiego” razem ze społecznością Szkoły Podstawowej w Kuźnicy.


bajki0.jpg

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, które to święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji w przedszkolach i żłobkach dzieci przebierają się za ulubione bajkowe postacie. 4 listopada nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Zawitały do niego wróżki, księżniczki, motylki, biedronka, Czerwone Kapturki, Tygrysek z Kubusia Puchatka, kowboj, Spider – Man, wilk, krasnoludki i wiele innych postaci – to jest ich święto. W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. Bajki bowiem towarzyszą nam od najmłodszych lat. Rozweselają, bawią, ale przekazują też ważne prawdy życiowe. W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć, choćby poprzez wspólny bajkowy seans z własnymi dziećmi. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki z Kuźnicy wzięły udział w Bajkowym Balu. Dzieci obejrzały krótki spektakl na temat bohaterów różnych bajek i baśni w wykonaniu swoich kolegów, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Były też różne konkursy, zabawy i tańce.  To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.


31 października 2022
obw.jpg

“Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się ona w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich zmarłych, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji Świąt Zadusznych. W związku z tym 28 października nasze przedszkolaki wraz z nauczycielkami odwiedziły miejsca pamięci, zapaliły znicze i wspominały osoby ważne dla naszej społeczności.

 


27 października 2022
teat.png

Dnia 27października do naszego przedszkola przyjechali aktorzy Teatru Pasja, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt.: „Doktor Zdrówko”. Głównym przesłaniem – świetnie zabarwionym kolorowymi, wesołymi egzotycznymi zwierzątkami – była wielka prawda, że nie warto bać się doktora, bo jest on przecież po to, aby nam pomóc a przede wszystkim uświadomienie dzieciom jak ważne jest to, aby dbać o zdrowie.

smart
smart
smart
smart
smart
smart

Rozmiar czcionki
Kontrast