Blog

Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga, gdzie na bieżąco dokonujemy wpisów dotyczących wydarzeń z udziałem przedszkolaków.
images-1.jpg

W dniu 12.05. 2022 r. w grupie “Tygrysków” odbyły się zajęcia otwarte z udziałem dzieci i ich rodziców na temat “Majowa łąka”. Najmłodsze przedszkolaki z entuzjazmem przywitały swoich rodziców i zaprosiły do wspólnej zabawy. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej zabawy muzycznej “Robaczek”. Ponadto dzieci wspólnie z Rodzicami wyruszyły na wirtualny spacer na łąkę, tańczyły z gumą sensoryczną, słuchały wiersza czytanego przez nauczycielkę , odgadywały zagadki, pomagały biedronkom odzyskać kropeczki na skrzydełkach.  Szczególną radość sprawiło uczestnikom wspólne malowanie łąki farbami na folii. Podczas spotkania panowała miła, radosna atmosfera. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność oraz aktywne włączenie się do wspólnych zabaw.


gs_szablon_photon_01.jpg

10 kwietnia  w naszym przedszkolu odbyły się dla dzieci warsztaty z robotyki, przeprowadzone przez Agencję Szkolno – Przedszkolną  „LUPUS”. Program edukacyjny skierowany do naszych przedszkolaków  nosił nazwę „Akademia programistów” i tutaj jak się okazało trafiliśmy w samo sedno, gdyż to było to, co współczesne dzieciaki interesuje najbardziej. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały definicję robota, zastosowanie robotów w życiu codziennym, opowiadając o robotach, które znajdują się w naszych domach. Oczywiście jak się okazuje, u każdego jakiś robot jest, ale są to najczęściej sprzęty gospodarstwa domowego, niestety nie znajdujące zastosowanie w zabawie. Tym razem było inaczej, bo roboty, które przyjechały do naszego przedszkola, to właśnie takie, którymi można się świetnie bawić, a jednocześnie uczyć wielu ciekawych rzeczy. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, jak programować trasy robotów za pomocą tabletów i specjalnych aplikacji. Roboty poruszały się, wydawały dźwięki, zmieniały kolory. Starsze dzieci  mogły zaprogramować robota, a na koniec podczas swobodniejszej zabawy, mogły samodzielnie nimi sterować. Roboty, które towarzyszyły dzieciom podczas zajęć to PHOTONY – służące do edukacji i zabawy. We wszystkich grupach warsztaty przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze, a co najważniejsze wyzwoliły ciekawość, zachwyt i aktywność naszych przedszkolaków. Za aktywny udział w warsztatach każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom. Szkoda, że takich robotów nie możemy mieć na co dzień, no cóż może kiedyś….. się doczekamy ?


swieto-konstytucji-3-maja.jpg

Dnia 4 maja obchodziliśmy w naszym Przedszkolu święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji dzieci z grupy Misie oraz Pajacyki  przygotowały uroczystą akademię, której głównym celem było nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów. W tym ważnym dniu dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście, tym samym wyrażając szacunek dla naszej pięknej ojczyzny. Przedszkolaki recytowały teksty literackie i śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę „na baczność” odśpiewaliśmy  Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.” Wielkie gratulacje dla naszych małych artystów za piękną postawę i wspaniały występ. Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.


ziemia.jpg

Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o naszej planecie.

Nasze przedszkolaki uczą się przez cały rok, jak żyć ekologicznie. W piątek 22.04.2022 r. szczególnie zastanawiały się, jak chronić Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Już od początku tygodnia dzieci podczas różnych aktywności (malowanie, wykonywanie plakatów, uczenie się piosenek ekologicznych) poznawały i utrwalały swoją wiedzę na temat dbania o swoją planetę – Ziemię. Utrwalały kolory pojemników na odpady i rodzaj śmieci, jakie należy do nich wrzucać. Na zakończenie ekologicznej edukacji został w naszym przedszkolu zorganizowany ” dzień ekologiczny”. Na dzieci czekało wiele zabaw z ekologią w tle. Przedszkolaki rozpoczęły ten dzień od inscenizacji pt: “Zielona bajka” w wykonaniu nauczycielek.  Jej główna bohaterka planeta Ziemia opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek na temat Ziemi. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dzieci w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci wykonały różne  prace plastyczne  – maluszki – kulę ziemską wykonaną z rosnącej farby, a starszaki “Kodeks przyjaciela przyrody”.Na koniec „dnia ekologicznego” maluchy zasadziły bratki w doniczkach, które będą ozdabiać wejście do naszej placówki. W nagrodę wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy “Przyjaciel przyrody”.

 


wasztay-1.jpg

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, który jest wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. W naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.
Właśnie z tej okazji 6 kwietnia zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grup “Tygryski”  na warsztaty plastyczne o tematyce Świąt Wielkanocy. Uczestnicy podczas wspólnej kilkugodzinnej zabawy mogli wspólnie przyozdobić pisanki  jak również zrobić świąteczne stroiki.
Dzięki warsztatom dzieci mogły pochwalić się przed Rodzicami efektami swojej twórczej pracy. Był to czas na spędzenie ze sobą kilku chwil i zacieśnienie relacji rodzinnych oraz wychowawczych. Ten dzień minął pod znakiem wspólnej zabawy i miłej atmosfery,
co doskonale wpasowuje się w świąteczny klimat.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.


mikrofon-karaoke-ze-swiatelkami-led-2020.jpg

W piątek, 1 kwietnia, w naszym Przedszkolu odbył się VII Festiwal Piosenki Przedszkolnej “Wesołe Nutki”. Celem imprezy był rozwój uzdolnień muzycznych dzieci oraz nauka i zabawa przez śpiewanie. Idea festiwalu zrodziła się z chęci zaprezentowania talentów wokalnych przedszkolaków, a sam festiwal stał się już tradycją w naszej placówce. Prezentowane piosenki zostały wybrane przez małych artystów oraz ich rodziców, zgodnie z upodobaniami muzycznymi każdego z nich. W festiwalu wzięło udział 19 młodych artystów. Repertuar był bardzo różnorodny. Wykonane piosenki pochodziły z najnowszych bajek, z rozgłośni radiowych , niektóre propozycje to wszystkim dobrze znane klasyki muzyki dla dzieci, a wśród nich: „Puszek Okruszek ” Natalii Kukulskiej, „Jagódki” ,”Bursztynek”  zespołu Fasolki. Prawdziwym hitem okazał  się utwór zespołu My3 “Tęcza”. Ponadto mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: “Alleluja dla rodziców “, “Jestem sobie przedszkolaczek”, ” Wiosna , wiosenka”, “Mammaje”, czy “Podaj rękę Ukrainie”. Zainteresowanie festiwalem przekroczyło nasze oczekiwania!! Przybyło liczne grono widzów, którzy dodawali otuchy swoim ukochanym pociechom. Głównym celem festiwalu była wspólna, rodzinna zabawa oraz integracja społeczności przedszkolnej. Nad całością przebiegu festiwalu czuwały Pani Dyrektor Magdalena Klimiuk  oraz Pani Joanna Marzec. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone upominkami w postaci statuetki  oraz dyplomów.

k

 


maxresdefault-1280x720.jpg

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody. Witając wiosnę,  21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój . O  godz.  9:30  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  powitać  Panią  Wiosnę. Uroczystość rozpoczęła się od niespodzianki, którą przygotowały dzieciom panie. A mianowicie był to teatrzyk kukiełkowy pt.” Wiosenna przygoda”. Po spektaklu odbył się występ artystyczny zespołu “Cztery wrony”, który przywitał dzieci repertuarem wiosennym. Ponadto podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. Jakież  było  ich  zdumienie  i  radość,  gdy  pojawiła  się  Zielona  Pani  Wiosna. Oznajmiła  dzieciom, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie,  i  zaprosiła  dzieci  na  wiosenny  spacer.Podarowała też dzieciom słodką niespodziankę.   Wszystkie  przedszkolaki  razem  z  Panią  Wiosną  przemaszerowały  barwnym  pochodem  ulicami naszej miejscowości trzymając  w  rękach  wiosenne  symbole oraz kukłę Marzanny. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!


school-bus-3337446_1280.png

Obowiązuje od 21.02.2022 r.

 

ROZKŁAD JAZDY

DOWÓZ DO PRZEDSZKOLA W KUŹNICY

I SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KUŹNICY

 

Podane godziny przyjazdu autobusu szkolnego na poszczególne przystanki są podane
w przybliżeniu, dlatego proszę wziąć pod uwagę wcześniejszy lub późniejszy przyjazd autobusu.

 

TRASA: STAROWLANY – PAWŁOWICZE – KUŹNICA

L.p. PRZYSTANEK GODZINA
1. Starowlany 7:05
2. Cimanie 7:12
3. Achrymowce 7:16
4. Pawłowicze 7:18
5. Zalesie 7:23
6. Mieleszkowce Z. 7:30
7. Mieleszkowce P. 7:35
8. Kowale Kolonie 7:40
9. Kuźnica 7:45

 

TRASA: POPŁAWCE – CHREPTOWCE KUŹNICA

L.p. PRZYSTANEK GODZINA
1. Zadworzany 6:50
2. Popławce 6:52
3. Białobłockie 6:54
4. Wołkusze 6:57
5. Łosośna Wielka 7:00
6. Kruglany 7:05
7. Chreptowce 7:07
8. Kuźnica 7:10

 

TRASA: KUŹNICA ZAJZDRA KUŹNICA

L.p. PRZYSTANEK GODZINA
1. Milenkowce 7:20
2. Zajzdra 7:28
3. Kuścińce 7:31
4. Wołyńce 7:34
5. Saczkowce 7:36
6. Kowale 7:41
7. Kuźnica 7:50

 

 

 

 

TRASA: KLIMÓWKA – NOWODZIEL – KUŹNICA

L.p. PRZYSTANEK GODZINA
1. Klimówka 6:45
2. Szymaki 6:47
3. Tołcze 6:50
4. Nowodziel 6:55
5. Kuźnica 7:05

 

TRASA: BILMINY – CZUPRYNOWO – KUŹNICA

L.p. PRZYSTANEK GODZINA
1. Bilminy 7:20
2. Czepiele 7:25
3. Parczowce 7:29
4. Czuprynowo 7:35
5. Kowale 7:40
6. Kuźnica 7:45

Obowiązuje od 21.02.2022 r.

 

POWRÓT DO DOMU

Podane godziny PRZYJAZDU autobusu szkolnego na poszczególne przystanki są podane w przybliżeniu, dlatego proszę wziąć pod uwagę wcześniejszy lub późniejszy przyjazd autobusu.

 

ROZKŁAD JAZDY

Dzieci z Przedszkola oraz uczniowie SP klas I-III    

TRASA: KUŹNICA – KUŚCIŃCE – KUŹNICA

L.p. PRZYSTANEK GODZINA
  Odjazd 13:00
1 Kowale 13:07
2 Saczkowce 13:12
3 Wołyńce 13:14
4 Kuścińce 13:17
5 Milenkowce 13:20

 

TRASA: KUŹNICA – KRUGLANY – POPŁAWCE – PAWŁOWICZE – KUŹNICA

L.p. PRZYSTANEK GODZINA
  Odjazd 13:00
1. Chreptowce 13:08
2. Kruglany 13:10
3. Łosośna  Wielka 13:14
4. Wołkusze 13:16
5. Białobłockie 13:20
6. Zadworzany 13:23
7. Popławce 13:25
8. Starowlany 13:30
9. Cimanie 13:38
10. Achrymowce 13:40
11. Pawłowicze 13:43
12. Mieleszkowce Z. 13:47
13. Mieleszkowce P. 13:50
14. Kowale Kolonie 13:55

 

TRASA: KUŹNICA– KLIMÓWKA – CZUPRYNOWO – KOWALE – KUŹNICA

L.p. PRZYSTANEK GODZINA
  Odjazd 13:00
1. Nowodziel 13:10
2. Tołcze 13:14
3. Szymaki 13:17
4. Klimówka 13:19
5. Bilminy 13:24
6. Czepiele 13:31
7. Parczowce 13:33
8. Czuprynowo 13:38
9. Kowale k.Czuprynowa 13:42

 

 

Uczniowie SP klas IV-VIII

TRASA: KUŹNICA -KRUGLANY – ZAJZDRA

L.p. PRZYSTANEK GODZINA
    Odjazd 14:30
1. Kowale 14:40
2. Saczkowce 14:45
3. Wołyńce 14:48
4. Kuścińce 14:52
5. Zajzdra 14:55
6. Milenkowce 15:00
7. Chreptowce 15:13
8. Kruglany 15:15
9. Łosośna Wielka 15:20
10. Wołkusze 15:24
11. Białobłockie 15:29
12. Popławce 15:34
13. Zadworzany 15:37

 

TRASA: KUŹNICA – KOWALE KOLONIA – PAWŁOWICZE – POŁAWCE

L.p. PRZYSTANEK GODZINA
    Odjazd 14:30
1. Kowale Kolonie 14:40
2. Mieleszkowce P. 14:46
3. Mieleszkowce Z. 14:48
4. Zalesie 14:55
5. Pawłowicze 15:00
6. Achrymowce 14:02
7. Cimanie 15:05
8. Starowlany 15:11

 

TRASA: NOWODZIEL – KLIMÓWKA – CZUPRYNOWO

L.p. PRZYSTANEK GODZINA
    Odjazd 14:30
1. Nowodziel 14:40
2. Tołcze 14:45
3. Szymaki 14:49
4. Klimówka 14:52
5. Bilminy 14:57
6. Czepiele 15:05
7. Parczowce 15:09
8. Czuprynowo 15:14
9. Kowale k.Czuprynowa 15:17

 

 


walentynki_001.jpg

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

 

14 lutego  był dla dzieci z grupy “Tygryski” prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci ubrane na czerwono wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, tańczyły przy muzyce. Ponadto w ramach realizacji projektu edukacyjnego “Sensorycznie się rozwijam, bo biegam, skaczę, badam i dotykam” wykonały walentynkowe butelki sensoryczne oraz patchworkowe walentynkowe serduszka. Nie zabrakło oczywiście spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.  Dzień Walentynkowy w grupie Tygrysków z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

 


pizza.jpg

Jest okrągła niczym koło

z nią jest smacznie i wesoło

Pachnie warzyw całą gamą

lubię ją zajadać z mamą.

Co to takiego?

Oczywiście, pizza!

 

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku po raz kolejny nasze przedszkolaki  włączyły  się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci z grupy “Tygryski” poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej sala zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Na specjalnie przygotowanym stanowisku przedszkolaki wałkowały ciasto, wkładały go na blachę, smarowały sosem, układały wędliny, paprykę, kukurydzę posypywały serem. Była to ogromna frajda dla dzieci, bo  każde miało do wykonania określone zadanie.

Przygotowana pizza trafiła do przedszkolnej kuchni, zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania. Aż nadszedł ten moment. Mali kucharze doczekali się efektów swojej pracy. Mniam, mniam. Było fantastycznie i smacznie.


Rozmiar czcionki
Kontrast