Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej

1.jpg

„998 cały dom się pali, przyjeżdżajcie szybko, Strażacy wspaniali …” – to słowa jednej z najpopularniejszych przedszkolnych piosenek o strażakach. Nasze przedszkolaki nie tylko słuchały i śpiewały jedną ze swoich ulubionych piosenek o pracy strażaka, ale 4 maja zwiedziły całą siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy.
Dzieci były żywo zaciekawione tym, co zobaczyły. Dzieci z naszego przedszkola miały możliwość obejrzenia w garażu strażackim kilka najciekawszych akcesoriów strażackich. Używa  się ich podczas każdego wyjazdu do pożaru lub wypadku. Panowie strażacy pokazali również najważniejsze elementy strażackiego stroju. Najodważniejsi mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak, gdy włożyli na głowę duży i odporny na płomienie strażacki kask oraz obszerną, dość ciężką kurtkę. Przedszkolaki były naprawdę przejęte wrażeniami.
Jednak, z całą pewnością, największą atrakcją okazało się oglądanie wnętrza strażackiego wozu. Dzieci były zachwycone, niektórzy wchodzili do ogromnego samochodu kilkakrotnie i nie mieli ochoty przestać. Każde dziecko chciało zobaczyć jak najwięcej, z zaciekawieniem oglądało wszystko, co było dostępne. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.
Na zakończenie tej wspaniałej wizyty wykonaliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem Straży Pożarnej. Od tego momentu numer 998 będzie z całą pewnością doskonale utrwalony w pamięci starszych dzieci z naszego przedszkola. Natomiast maluszki atrakcyjnie rozpoczęły swoją przygodą ze Strażą Pożarną, którą pogłębią w następnych latach edukacji przedszkolnej i szkolnej. Zarówno starsi, jak i młodsi wychowankowie przedszkola ciekawie spędzili czas zapoznając się z tajnikami pracy w zawodzie strażaka. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast