Warsztaty Bożonarodzeniowe

swiateczne-pierniczki.jpg

Zgodnie z tradycją, nasze dzielne Przedszkolaki, w grudniu, poczyniły staranne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Z ogromną radością przystroiły choinki, udekorowały sale zajęć i pomieszczenia przedszkola. Uczyły się też pilnie kolęd i pastorałek. Święta Bożego Narodzenia to radosne wydarzenie, na które z wytęsknieniem czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Aby tradycji stało się zadość oraz by w naszym Przedszkolu zagościła iście świąteczna atmosfera, zorganizowaliśmy Bożonarodzeniowe Warsztaty. Niestety obostrzenia epidemiczne nie pozwoliły nam zgodnie z tradycją zaprosić bliskich naszych wychowanków do udziału w tym ważnym wydarzeniu, cieszącym się popularnością w naszej społeczności. Postaraliśmy się jednak, aby podczas warsztatów plastycznych przeprowadzonych w świątecznym klimacie i rodzinnej atmosferze, powstały pełne uroku, piękne i niepowtarzalne ozdoby świąteczne oraz pyszne pierniczki. Przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych artystów, wykazując się wyjątkową pomysłowością i kreatywnością. Z pomocą nauczycielek z zapałem dekorowały bombki choinkowe,  dzieci „wyczarowały” również ozdoby choinkowe z masy porcelanowej oraz ozdobne słoiczki. Ponadto dzieci samodzielnie przygotowały i udekorowały świąteczne pierniczki. Podczas warsztatów wszystkim towarzyszył dobry humor i radość z tworzenia ozdób świątecznych. Efekty swojej twórczej aktywności Przedszkolaki zaniosły w podarunku dla Rodziców, by zdobiły świąteczny stół. Warsztaty Bożonarodzeniowe były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na wytęsknione i jedyne w swoim rodzaju Święta.