Tydzień Bibliotek

indeks1.jpg

W maju obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Z tej okazji nasze przedszkole zorganizowało wystawę promującą a grupy: Słoneczka i Tygryski  odwiedziły Bibliotekę Publiczną Gminy Kuźnica. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Ponadto pani Kasia zachęciła przedszkolaków do udziału  w ogólnopolskiej akcji “Mała książka- wielki człowiek” oraz wręczyła nam niespodzianki. Panie bibliotekarki zachęciły nas również do wzięcia udziału w konkursie na zaprojektowanie karty bibliotecznej związanej z hasłem Tygodnia Bibliotek 2023 “Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!!!”. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.