Pierwszy Dzień Wiosny

163601755_1367817693569982_5976832857278941212_n1-1.jpg

„ Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

Przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją : kwiaty, motyl, biedronka i ptaki,

Witały ją także wszystkie przedszkolaki…”

W piątek 19 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Ubrane na zielono zebrały się w sali Słoneczek, aby wspólnie pożegnać zimę i powitać nową porę roku. Dzieci poznały zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Było wspólne śpiewanie piosenek o tematyce wiosennej, tańce. Ponadto każda grupa przygotowała zdrową zielona potrawę: Tygryski – zieloną sałatkę, Słoneczka – zielony deser z kiwi, Misie – zielone szaszłyki, a Pajacyki – zielony koktajl. Po degustacji pysznych smakołyków nadeszła najbardziej wyczekiwana część dnia. Na nasze przedszkolaki czekała bowiem miła niespodzianka. Panie z naszego przedszkola przygotowały spektakl pt.: „Witaj wiosno”. Przedstawienie bardzo spodobało się dziecięcej publiczności i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Wszędzie wokoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Jesteśmy pewni, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre, a zimę zobaczymy dopiero za rok.

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast