Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną.Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W czwartek  22. kwietnia szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: ,,Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.” .  Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. Czytaliśmy edukacyjne wierszyki i rozwiązywaliśmy quizy. Uczyliśmy się segregować śmieci, sadziliśmy roślinki, a także  malowaliśmy kulę ziemską magiczną farbą z pianki do golenia. Najważniejszy wniosek z naszych zajęć – wszyscy ludzie muszą dbać o środowisko naturalne. ZIEMIO Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!