Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

71047160_793207747763296_5295487813163155456_n-1-1280x960.jpg

1 października, zgodnie z rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Tego dnia oczy wszystkich są zwrócone ku osobom starszym i ich potrzebom. Celem tego święta jest kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia. Również dzieci z naszego Przedszkola postanowiły umilić i podkreślić ten jakże ważny dzień. Zaprosiły do placówki zaprzyjaźnione z naszym przedszkolem Koło Seniora działające w Gminie Kuźnica. Przedszkolaki w uroczystych strojach zaprezentowały przygotowany program artystyczny a także  złożyły serdeczne życzenia. Zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkimi łakociami. Następnie odbyły się wspólne tańce oraz biesiada. Seniorzy zaśpiewali przedszkolakom kilka piosenek. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas uroczystość chociaż na chwilę rozgrzała serca seniorów i przekonała ich, że młodość to stan ducha, a nie wiek. Życzymy wszystkim seniorom i seniorkom, aby pamięć o osobach starszych nie kończyła się na tym jednym dniu, a aktywność i pasja nie opuszczała ich nigdy, aby na swej drodze spotykali wyłącznie życzliwych ludzi, aby otrzymywali pomoc, która pozwoli utrzymać niezależność i sprawność. Niech ich doświadczenie, aktywność, zdrowie, uśmiech na twarzach i radość w oczach będą ważnym znakiem szczególnym oraz przykładem dla innych. Pamiętajcie, że seniorzy siłą Kuźnicy!

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast