Wycieczka edukacyjna do Kościoła parafialnego

Dnia 26 września nasze przedszkolaki odwiedziły Kościół parafialny p.w. Opatrzności Bożej w Kuźnicy. Zapoznały się z miejscem świętym, w którym obowiązują specjalne zasady zachowania się. Uczyły się jak przywitać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie , kiedy i gdzie należy przyklęknąć. Poznały wnętrze kościoła: ołtarz, tabernakulum, konfesjonał, organy. Miały możliwość obejść cały kościół: nawę główną i nawy boczne. Obejrzały stacje Drogi Krzyżowej, figury i obrazy świętych. Były w zakrystii, żeby zobaczyć gdzie kapłani i ministranci przygotowują się do Mszy Świętej. Na zakończenie Ksiądz Proboszcz udzielił dzieciom błogosławieństwa i pomodlił się z nimi do Matki Bożej, a na drogę podarował każdemu słodkiego lizaka.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast