201003829_2272032306265628_7583376393729695817_n.jpg

24 maja w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mleka. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść jego przetwory oraz jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka. Dzień mleka rozpoczęliśmy wysłuchaniem wiersza „Przetwory z mleka” a następnie degustowaliśmy pyszne mleko, jogurty ,serki, twarożek.  Dzieci wytężając swoje zmysły odgadywały nazwy produktów mlecznych – najbardziej tajemnicza okazała się maślanka, której ani węch, ani wzrok, ani nawet smak nie były w stanie rozpoznać.
Punktem kulminacyjnym dnia było czarodziejskie malowanie na mleku za pomocą patyczka kosmetycznego zamoczonego w płynie do zmywania naczyń. Ta zabawa przyniosła dzieciom wiele radości. Po takim dniu pełnym atrakcji wyśmienicie smakowała dzieciom zupa mleczna przygotowana przez nasze panie kucharki na podwieczorek.