Dzień Marchewki

200222796_1389169891452645_5294171643184522871_n.jpg

Dnia 04.04.2021 r.  w naszym Przedszkolu świętowaliśmy “DZIEŃ MARCHEWKI”. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy, pomarańczowy dzień pełen wesołych zabaw. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat nasze dzieciaki do jedzenia zdrowych i bogatych w  witaminy warzyw, zorganizowaliśmy właśnie takie święto. Najpierw przeprowadzona została  pogadanka na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym marchwi, zwrócona była uwaga na to jak wiele potrzebnych do prawidłowego rozwoju witamin ma marchew. Następnie  wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnej zabawie. W tym dniu od rana słuchaliśmy przebojów związanych z tym bardzo zdrowym warzywem, a sala zamieniła się w „marchewkowe pole”, bo tego dnia nawet stroje dzieci i pań miały kolor marchewkowy. Na uroczystości można się było dowiedzieć o licznych zaletach, szczególnie zdrowotnych, marchewki. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. A potem były marchewkowe konkursy i zawody. W naszym jadłospisie znalazły się tego dnia: marchewkowe przekąski i dania. Dzieci uczestniczyły również w konkursach, bawiły się i tańczyły przy skocznych piosenkach o marchewkach. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory. Najciekawszym punktem dnia było samodzielne przygotowanie przez przedszkolaki ciasta marchewkowego, które z sokiem marchewkowym smakowało wyśmienicie. Podsumowaniem „Dnia Marchewki był „Quiz wiedzy o marchewce”. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością tematu.  Był to dzień radosny, pełen wrażeń, wspaniałej zabawy, a także był okazją do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu. Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów ,zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie. Jednym słowem był to dzień ,w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!