Święto Odzyskania Niepodległości

a0f8c3bf-87fb-4e03-96dc-04f7b45b2a42__ScaleWidthWzg2MF0.jpeg

11 listopada 1918 roku był bardzo szczególnym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. 13 listopada bieżącego roku w Przedszkolu w Kuźnicy odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości Przez Polskę.

„Jest takie miejsce u zbiegu dróg
Gdzie się spotyka z zachodem wschód
Nasz pępek świata nasz biedny raj
Jest takie miejsce, taki kraj.”

Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z grup “Misie” i “Pszczółki”. Starszaki pod kierunkiem nauczycielek zaprezentowały niezwykle wzruszającą historię „Zniewolonego Orła”. Dzieci tańcem, słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny. Wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.

W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera. Było dostojnie i wytwornie. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni!

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast