Dzień Postaci z Bajek

bajkowe-postacie-wsm.png

Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło;)

Z tej okazji, 6 listopada dzieci z naszego przedszkola wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Nasze wspólne świętowanie rozpoczęło się od niespodzianki, jaką przygotowali dla dzieci pracownicy przedszkola. Przedstawienie “Smerfów świat” w wykonaniu nauczycieli przeniosło wszystkich w tajemniczy świat małych niebieskich krasnali. Aktorska gra pracowników placówki wywołała uśmiech na niejednej małej twarzy. Po przedstawieniu odbyły się wspólne gry i zabawy.  Był bajkowy pokaz mody ,dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle.

Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast