Spektakl teatralny “Lekcja z dobroci Jasia i Małgosi”

6359591042214565716772213_theatre-and-masks-1024x889.jpg

W czwartek 23 listopada 2023 roku nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Lekcja z dobroci Jasia i Małgosi”. Spektakl zaprezentował Teatr Profilaktyczny Magik z Białegostoku. Była to zmieniona wersja dobrze nam znanej, klasycznej baśni „Jaś i Małgosia”. Podczas oglądania teatrzyku dzieci uczyły się jak należy postępować wobec innych, zrozumiały, że dobre zachowania przynoszą wdzięczność i odwzajemnioną pomoc. Tytułowi bohaterowie, w trakcie wędrówki po lesie, prezentowali godne naśladowania wzorce zachowań w różnych sytuacjach. Jasia i Małgosię za prezentowanie właściwych postaw, spotkała nagroda – wdzięczność ze strony innych. Kiedy sami znaleźli się w potrzebie, otrzymali wsparcie ze strony spotkanych wcześniej w lesie zwierząt. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, pomagając głównym bohaterom wyjść z opresji w różnych sytuacjach. Dzięki „Lekcji z dobroci Jasia i Małgosi” przedszkolaki miały okazję nauczyć się, jak należy postępować wobec innych, nieść pomoc słabszym, być dobrym i odpowiedzialnym.