Spektakl teatralny “Antek,Sowa, magia słowa”

indeks-1.jpg
Każdy przedszkolak zna moc słowa: proszę , dziękuję , przepraszam .
13 czerwca w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów ze Studia Artystycznego AKADA, którzy przygotowali dla nas przedstawienie pt. „Antek Sowa magia słowa”. Antek – tytułowy bohater to niekulturalny, rozpieszczony chłopiec, który trafił do Magicznej Krainy i poznał tam  Sowę Mądrą Głowę, która postanawia nauczyć Antka dobrego wychowania. Sowa Mądra Głowa nauczyła chłopca trzech magicznych słów:„Proszę mówię kiedy daję,
A dziękuję – gdy dostaję.
Przepraszam powiem, gdy przykrość komuś zrobię”.

Przedszkolaki oceniały zachowanie głównego bohatera, utrwalały „magiczne słowa” oraz ustalały w jakich momentach ich używać.
Celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom , że dzięki używaniu magicznych słów stajemy się lepszymi ludźmi.

 

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast