Narodowe Święto Niepodległości

1478812145.jpg

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Dlatego też 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy “Misie” oraz “Pajacyki” od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Tego dnia  nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji organizowanej przez MEN ,,Szkoła do hymnu” podczas której o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaśpiewały hymn narodowy. Ponadto o godzinie 12:00 odśpiewaliśmy  “Mazurek Dąbrowskiego” razem ze społecznością Szkoły Podstawowej w Kuźnicy.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast