Dzień Postaci z Bajek

bajki0.jpg

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, które to święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji w przedszkolach i żłobkach dzieci przebierają się za ulubione bajkowe postacie. 4 listopada nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Zawitały do niego wróżki, księżniczki, motylki, biedronka, Czerwone Kapturki, Tygrysek z Kubusia Puchatka, kowboj, Spider – Man, wilk, krasnoludki i wiele innych postaci – to jest ich święto. W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. Bajki bowiem towarzyszą nam od najmłodszych lat. Rozweselają, bawią, ale przekazują też ważne prawdy życiowe. W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć, choćby poprzez wspólny bajkowy seans z własnymi dziećmi. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki z Kuźnicy wzięły udział w Bajkowym Balu. Dzieci obejrzały krótki spektakl na temat bohaterów różnych bajek i baśni w wykonaniu swoich kolegów, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Były też różne konkursy, zabawy i tańce.  To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast