Konkurs recytatorski “Wiersze znane i lubiane”.

indeks.jpg

Dnia 27.04.2023r. w naszym przedszkolu odbył się  konkurs recytatorski  pt. „Wiersze znane i lubiane” . W konkursie wzięło udział 20 uczestników ze wszystkich grup przedszkolnych. Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci. Podczas występów na scenie – dzieci  wspaniale zaprezentowały się w znanych i mniej znanych wierszach z literatury dziecięcej. Na scenie można było usłyszeć takie utwory jak: “Zosia Samosia”, “Samochwała”, “Na wyspach Bergamutach”, “Psie smutki”, “Kłamczucha”, “Tańcowała igła z nitką” i inne. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Katarzyna Fiedorowicz, Elżbieta Krawiel oraz Luiza Rapiej. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi a obrady jury były bardzo burzliwe.  Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu. Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć a przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast