Zajęcia nr 2 w ramach realizacji innowacji “Harmonijka”.

55534092_577990882714716_1647756931730767872_n.jpg

Klątwa Niecierpka, czyli o tym, jak Róża była niemiła”

26 marca „Misie” uczestniczyły w kolejnych zajęciach w ramach realizacji innowacji „Harmonijka”. Celem zajęć były kolejne ćwiczenia rozpoznawania i nazywania emocji swoich oraz innych osób. Po czym rozpoznać, czy ktoś jest wesoły czy smutny? Jak ja się dziś czuję? Przekonaliśmy się o tym, oglądając swoje odbicie w lusterku. Uczyliśmy się też wyrażać swoje emocje oraz próbowaliśmy zrozumieć, jak nasze działania wpływają na uczucia innych osób. Poznaliśmy bajkę „Klątwa Niecierpka, czyli o tym, jak Róża była niemiła”. Ustaliliśmy zasady grupowe oraz konsekwencje ich nieprzestrzegania. Miłym akcentem było turlanie kłębka wełny do siebie nawzajem i mówienie miłych słów. Pojawiło się nawet wyznanie miłości!

„Misie” świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Okazało się, że zdecydowana większość  rozpoznaje podstawowe emocje i umie je wyrazić. Dzieci rozumieją też, że niektóre zachowania ranią uczucia koleżanek i kolegów.

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast