Pierwszy Dzień Wiosny

54521254_266568460887173_6858010148242194432_n.jpg

We czwartek, 21 marca, wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Ponadto dzieci z grup Misie i Słoneczka zaprezentowały montaż słowno – muzyczny pt: „Witaj wiosno”. W pomysłowych i barwnych strojach wprowadziły wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było pożegnanie Marzanny, która według naszej przedszkolnej tradycji poszła spać . Wtedy to w przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenkę i razem z nią zatańczyły. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast