Zajęcia z Sensoplastyki

PART_1547382239310.jpeg

Dzisiaj w przedszkolu odbyły się zajęcia dla dzieci z Sensoplastyki
Sensoplastyka sensoplastyka wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, słuchu, smaku. Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw. Dzięki wprowadzeniu działań sensoplastycznych w pracy z dziećmi wpływamy na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia. Wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci: – wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,
-dbamy o usprawnienie ruchowe
-wpływamy na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
Poprzez wspólne działania pogłębiamy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi, budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa oraz wspieramy rozwój poznawczy – opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo -skutkowe.
Takie zajęcia to również: poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych, uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej i czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania. Najważniejsze jest tworzenie, dotykanie, wąchanie, smakowanie… radość, uśmiech i dobra zabawa!!! I tak właśnie było dzisiaj w naszym przedszkolu!!! W ramach tych zajęć robiliśmy sztuczny śnieg z mąki ziemniaczanej i pianki do włosów. Zabawa nim  sprawiła dzieciom niesamowite doznania. Dzieci były oczarowane tym co się działo na ich oczach i były bardzo zaskoczone, iż mogą się pobrudzić od stóp do głów.

Sylwia

Rozmiar czcionki
Kontrast