Zajęcia sensoryczne w grupie Słoneczka.

Dnia 13 lutego na dzieci z grupy Słoneczka czekała miła niespodzianka. Ponieważ zima w tym roku nie dopisuje i dzieciom brakuje śniegu, postanowiliśmy zrobić go sami. Potrzebowaliśmy do tego tylko mąki ziemniaczanej i wody i już można było lepić bałwana, rzucać śnieżkami , robić śnieżne babki z foremek. Zabawa taka niesie za sobą wiele korzyści. Tego typu zabawy sensoryczne pozwalają bowiem dziecku poznawać świat wszystkimi zmysłami, zachęcać do eksperymentowania i doskonale wpływają na jego rozwój motoryczny. Tak więc zabawa nim sprawiła dzieciom niesamowite doznania. Dzieci były oczarowane tym co się działo na ich oczach i były bardzo zaskoczone, iż mogą się pobrudzić od stóp do głów a co najważniejsze, nie było im zimno;)

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast