Zajęcia profilaktyczne “Bezpieczne Smyki”

fotolia_217042468_xs-380x214.jpg

18 kwietnia w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty organizowane przez Centrum Działań Profilaktycznych. Zajęcia odbywały się w miłej i wesołej atmosferze, która sprzyjała przyswajaniu wiedzy przez dzieci. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom edukacyjnym,najmłodsze przedszkolaki  zostały wprowadzone w tematykę zajęć “Zakazany owoc”. Podczas tych warsztatów dzieci nauczyły się ostrożności w kontakcie z nieznanymi osobami częstującymi je słodyczami czy napojami. Poruszony został także temat zdrowego odżywiania oraz przedstawiono konsekwencje częstego spożywania „śmieciowego” jedzenia. Warsztaty były urozmaicane aktywnością dzieci, a także przywoływaniem scen z popularnych bajek (np. „Królewny Śnieżki”). Wszystko to sprawiło, że dzieci otrzymały w przystępnej formie wiedzę na temat szkodliwości zdrowotnej używek oraz niewłaściwych nawyków żywieniowych. Natomiast starsze dzieci wzięły udział w zajęciach “Zagubiona myszka”.  W ich trakcie dzieci uczyły się prawidłowego korzystania z Internetu, poznały zagrożenia związane z surfowaniem w sieci, a także negatywne konsekwencje nadmiernego oglądania telewizji czy grania na komputerze. Dowiedziały się również, jak rozsądnie planować czas spędzany przed ekranem i dlaczego warto go jednak ograniczać. Dzięki tego typu warsztatom kształtujemy wśród dzieci odpowiednią postawę wobec treści prezentowanych w mediach. Przede wszystkim uczniowie odkrywają zalety, jakie ma zabawa i rozmowa z innymi dziećmi „na żywo”.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast