Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy.

73357346_2363545563898690_2462461753326305280_n-1280x1707.jpg

Dnia 21 października nasze przedszkolaki dzięki uprzejmości taty Poli, wybrały się z wizytą do straży pożarnej. Wszyscy wiedzą, że każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem. Dlatego wiele emocji i radości sprawiła dzieciom ta wizyta. Przedszkolaki oglądały stroje strażaków, sprzęt, nowy samochód i jego wyposażenie oraz miały możliwość przymierzenia kasku strażackiego. Wóz strażacki zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Nie sposób przy tej okazji było nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić  straż pożarną. Praca strażaka to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia – o tym wiedzą nawet przedszkolaki. Zaciekawione dzieci z pewnością dobrze zapamiętały numery alarmowe 112 oraz 998. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.
Za miłe spotkanie dzieci podziękowały Panu Jakubowi wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast