Wycieczka na “Golgotę Wschodu”

DSC01691-1280x720.jpg

Dnia 18 października nasze przedszkolaki wraz z 7 Kresową Drużyną Harcerską i Zuchami „Świetliki” wybrały się na wycieczkę „szlakiem historii”, której celem było poznanie zabytków kultury regionalnej i dorobku historycznego. Odwiedziliśmy wzgórze potocznie zwane „Szubienicą”. Znajduje się tam Memoriał „Golgota Wschodu”. To właśnie w tym miejscu carscy żołnierze powiesili kilku patriotów podczas powstania styczniowego. Na miejscu w pierwszej kolejności odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie Pani Luiza Rapiej przybliżyła nam historię tego miejsca, po czym drużynowa Olga nauczyła przedszkolaki kilku piosenek harcerskich. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły harcerzom podziękowanie. Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Była to dla nas świetna okazja do zdobycia nowej wiedzy i przeżycia „żywej” lekcji historii.

Sylwia

Rozmiar czcionki
Kontrast