Wycieczka do Krainy Puszczyka

namioty.jpg

30 maja  2022r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do wioski Indiańskiej “Puszczykówka” w Pokośnie. Celem wycieczki było zapoznanie się ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami indiańskimi, które szczególnie działają na wyobraźnię dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie. Pomimo niesprzyjającej pogody na dzieci czekało mnóstwo  atrakcji. Wspólnie obejrzeliśmy mini zoo, w którym znajdowały się min. sympatyczne szopy pracze, konie, skunksy, króliki, bociany. Następnie zwiedziliśmy muzeum Indian, w którym dzieci miały możliwość zapoznania się z rękodziełem indiańskim, zobaczyć tradycyjne stroje Indian. W dalszej części programu wycieczki na dzieci czekały ciekawe gry i zabawy. Wszyscy mieli możliwość strzelania z łuku do tarczy, strzelania z wiatrówki, łowienia ryb. Ponadto dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi i namalować swoje wspomnienia z pobytu w “Puszczykówce”. Na zakończenie dzieci  udały się na wspólny posiłek – pyszne pieczone kiełbaski. Następnie wszyscy pożegnali się jak prawdziwi Indianie i udali się do autokaru. Szczęśliwi i uradowani po dniu pełnym wrażeń wrócili do przedszkola 🙂

 

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast