Wycieczka do Cerkwi Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy

We wtorek  15 października nasze  przedszkolaki wybrały się, aby zwiedzić Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wnętrze świątyni, obserwowały, zadawały wiele pytań, na  które  ksiądz Jarosław  starał  się  odpowiedzieć  w  najbardziej zrozumiały sposób. Podczas spotkania mogliśmy poznać historię prawosławia. Kilkanaście porównań, różnic religii katolickiej oraz prawosławnej. Ksiądz Jarosław Grygiewicz opowiadał o historii tego miejsca, przebiegu poszczególnych sakramentów, zasad w religii prawosławnej. To było myślę ciekawe spotkanie z inną kulturą  . Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie i wręczyły księdzu laurkę. Wszystkim wycieczka się bardzo podobała.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast