Wigilia i spotkanie opłatkowe.

81347755_967025733698435_8300569854855872512_n-1280x960.jpg

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór , wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 20.12.2019 r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. O wyznaczonej  godzinie wszystkie grupy zebrały się w jednej sali  aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez rodziców.  Aktorzy,  przygotowane dekoracje, wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd oraz świąteczne tańce naszych przedszkolaków, wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Po występach Pani Dyrektor złożyła  dzieciom, nauczycielom, wszystkim pracownikom przedszkola oraz zaproszonym gościom najlepsze  bożonarodzeniowe życzenia. Następnie po wspólnej modlitwie wszyscy podzielili się opłatkiem i  złożyli sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, zapomnieliśmy o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast