VIII Festiwal Piosenki Przedszkolnej “Wesołe Nutki”.

indeks.jpg

Muzyka jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój dziecka. Przeżycia związane z odbiorem muzyki mają duży wpływ na rozwój emocjonalny i estetyczny.

14 marca 2023 r. w naszym przedszkolu już po raz VIII odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej  “Wesołe Nutki”. Celem Festiwalu była popularyzacja piosenki dziecięcej oraz doskonała zabawa. Organizatorzy powitali przybyłych gości, wszystkie dzieci, rodziców, wychowawców  poszczególnych grup, życząc miłych, niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy podczas spotkania. W tym roku festiwal cieszył się dużą popularnością. W przeglądzie wzięło udział 25 dzieci. Młodzi artyści pokazali zamiłowanie do śpiewu i muzyki. Dopingowani przez dyrekcję, rodziców, wychowawców oraz kolegów i koleżanki zaprezentowali swoje talenty muzyczne śpiewając piosenki z repertuaru dziecięcego, ale nie tylko. Na scenie mogliśmy usłyszeć między innymi takie przeboje jak: ” Nic dwa razy “Sanah, “Tęczę” grupy My3, “Puszka Okruszka” Natalii Kukulskiej, wielki hit dziecięcy “Krecik zielony ma berecik”, “Różowe okulary”, “Góry do góry”, “Jesteś moim bohaterem”, “Oto morze”, “Kolorowe listki” i inne. Każdy występ nagrodzony był gromkimi brawami. Wyśmienita, wspólna zabawa towarzyszyła wszystkim uczestnikom festiwalu. Na zakończenie każdy mały piosenkarz otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

 

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast