VII Festiwal Piosenki Przedszkolnej “Wesołe Nutki”.

mikrofon-karaoke-ze-swiatelkami-led-2020.jpg

W piątek, 1 kwietnia, w naszym Przedszkolu odbył się VII Festiwal Piosenki Przedszkolnej “Wesołe Nutki”. Celem imprezy był rozwój uzdolnień muzycznych dzieci oraz nauka i zabawa przez śpiewanie. Idea festiwalu zrodziła się z chęci zaprezentowania talentów wokalnych przedszkolaków, a sam festiwal stał się już tradycją w naszej placówce. Prezentowane piosenki zostały wybrane przez małych artystów oraz ich rodziców, zgodnie z upodobaniami muzycznymi każdego z nich. W festiwalu wzięło udział 19 młodych artystów. Repertuar był bardzo różnorodny. Wykonane piosenki pochodziły z najnowszych bajek, z rozgłośni radiowych , niektóre propozycje to wszystkim dobrze znane klasyki muzyki dla dzieci, a wśród nich: „Puszek Okruszek ” Natalii Kukulskiej, „Jagódki” ,”Bursztynek”  zespołu Fasolki. Prawdziwym hitem okazał  się utwór zespołu My3 “Tęcza”. Ponadto mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: “Alleluja dla rodziców “, “Jestem sobie przedszkolaczek”, ” Wiosna , wiosenka”, “Mammaje”, czy “Podaj rękę Ukrainie”. Zainteresowanie festiwalem przekroczyło nasze oczekiwania!! Przybyło liczne grono widzów, którzy dodawali otuchy swoim ukochanym pociechom. Głównym celem festiwalu była wspólna, rodzinna zabawa oraz integracja społeczności przedszkolnej. Nad całością przebiegu festiwalu czuwały Pani Dyrektor Magdalena Klimiuk  oraz Pani Joanna Marzec. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone upominkami w postaci statuetki  oraz dyplomów.

k

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast