VI Festiwal Piosenki Przedszkolnej “Wesołe Nutki”

177435186_3897795863619682_5459070485598428922_n-1.jpg

Dnia 23 kwietnia w naszym Przedszkolu odbył się VI Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki”, którego celem była możliwość prezentacji osiągnięć i zdolności oraz rozbudzenie uczucia radości i świetnej zabawy. W festiwalu wzięło udział 22 dzieci ze wszystkich grup wiekowych. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią, festiwal był transmitowany rodzicom na żywo przez portal Facebook. Dla większości dzieci był to pierwszy występ przed  publicznością i pierwszy kontakt z mikrofonem na naszej przedszkolnej scenie.  Dzieci bardzo przeżywały swoje występy oraz kibicowały swoim kolegom i koleżankom. W tym roku na naszej scenie królowały przede wszystkim  dziecięce przeboje. Mogliśmy usłyszeć między innymi takie piosenki jak: „Co powie tata”, „Maszeruje wiosna”, „Góry do góry”, „Laleczka z saskiej porcelany”, „Lisek łakomczuszek” , „A ja wolę moją mamę”, „Myj zęby”, „Jaś i Małgosia”, „Małe skrzydła”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Przedszkole drugi dom” czy też „Każdy ma jakiegoś bzika”. Ponadto usłyszeliśmy piosenkę z filmu „Viana-Skarb oceanu” –  „Pół kroku stąd”, „Ramię w ramię” wielki przebój Viki Gabor i Kai. Było też coś na góralską nutę – „Hej Emilko” Baśniowej Kapeli, a także słynna pieśń patriotyczna Polskich Legionistów- „Szara  piechota”. Na zakończenie festiwalu każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym dyplomem oraz upominkiem. Jest to impreza niezwykła, a to dlatego iż na scenie występują tylko i wyłącznie dzieci. Prezentują się zarówno przed swoimi bliskimi, jak i przed przedszkolną widownią. Przełamują swoje lęki, tremę i świetnie się bawią, dając innym wiele radości i wzruszenia. Organizatorki: Magdalena Klimiuk i Joanna Marzec bardzo dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniach i oczywiście dzieciom za piękne i wzruszające występy.

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast