Teatrzyk pt. “Kto Ty jesteś? – Polak mały”

received_2411315468883712.jpeg

27 listopada gościliśmy w naszym Przedszkolu Studio Artystyczne ARENA z Białegostoku ze sztuką na podstawie wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? – Polak mały”. Spektakl miał charakter patriotyczny. Dzieci mogły posłuchać wierszy patriotycznych, hymnu polskiego, zobaczyć fragmenty odtańczonego poloneza a także poznać kilka polskich legend: „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz „O Smoku Wawelskim”. Aktorzy w sposób przystępny dla dzieci opowiedzieli bardzo skomplikowane dzieje naszej Ojczyzny. Podczas spektaklu dzieci wykazywały się znajomością niektórych miejsc na mapie Polski. To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją historii dla każdego z nas, szczególnie w roku, w którym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Sylwia

Rozmiar czcionki
Kontrast