Święto Konstytucji 3 Maja

swieto-konstytucji-3-maja.jpg

Dnia 4 maja obchodziliśmy w naszym Przedszkolu święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji dzieci z grupy Misie oraz Pajacyki  przygotowały uroczystą akademię, której głównym celem było nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów. W tym ważnym dniu dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście, tym samym wyrażając szacunek dla naszej pięknej ojczyzny. Przedszkolaki recytowały teksty literackie i śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę „na baczność” odśpiewaliśmy  Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.” Wielkie gratulacje dla naszych małych artystów za piękną postawę i wspaniały występ. Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast