Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

zyczliwosc5.jpg

Dnia 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Skąd taki pomysł?

Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Wzbudzenia w ludziach pozytywnych emocji, zachęcenia do dialogu międzypokoleniowego, a także wyrażanie protestu przeciwko antypatii, nienawiści i braku tolerancji.

Nasze Przedszkole postanowiło również świętować ten szczególny dzień. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup przygotowały z Paniami pocztówki z pozdrowieniami, które następnie wysłały seniorom. Nasze pozdrowienia wysłaliśmy do : Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce, Prywatnego Domu Seniora “Sielski Dom” w Kamieniu, Podlaskiego Domu Seniora “U Podnóża Lat” w Perlejewie, Pielęgniarsko – Opiekuńczego Domu Opieki “Zacisze” w Korycinie, Domu Opieki “Złota Jesień” w Wólce Ratowieckiej, Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku, Domu Opieki “Lawendowy Zaścianek” w Zaściankach oraz Domu Pomocy Społecznej w Michałowie.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast