Światowy Dzień Uśmiechu

indeks.png

„ Mały czy duży

niech zawsze pamięta,

aby jego buzia była

zawsze uśmiechnięta!”:)

W dniu 7.10.2022r. dzieci z grupy Tygryski obchodziły “Światowy Dzień Uśmiechu”. Głównym celem tego dnia było przybliżenie dzieciom znaczenia uśmiechu i życzliwości, kształtowanie umiejętności wyrażania życzliwości poprzez aktywność intelektualną, ruchową i plastyczną, wdrażanie dzieci do pozytywnych zachowań oraz integracja dzieci w grupie i czerpanie radości z uczestnictwa w zabawie. Pomysłodawcą Światowego Dnia Uśmiechu był Harvey Ball – autor żółtej uśmiechniętej buzi. Uśmiechnięta buźka na żółtym tle jest symbolem dobrej woli i radości.W tym dniu na dzieci z grupy Tygryski czekało wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Przez cały dzień obowiązywała zasada – obojętnie co by nie było uśmiech nie schodzi z naszych ust, jesteśmy mili i uprzejmi dla innych, zwracamy się do wszystkich z należytym szacunkiem.  Z tej okazji Tygryski  ze swoimi paniami rozmawiały na temat tego święta, wysłuchały bajkę o tym jak dzieci śmiechem pokonały Króla Ponurasa i od tej pory na świecie zapanował uśmiech, bawiły się w zabawę „Przekaż uśmiech”,układały uśmiech z kasztanów, malowały uśmiechniętą buzię na żółty kolor farbami i zmywakami kuchennymi. Towarzyszyły im zabawy ruchowe m. in. przy piosenkach: „Przywitajmy się wesoło”, „Grzeczne słówka”. Na zakończenie zajęć odważne dzieci próbowały cytrynę i w nagrodę otrzymały Order Uśmiechu. Życzymy dzieciom i ich rodzicom oraz wszystkim osobom odwiedzających nas na stronie internetowej, aby uśmiech często gościł na twarzach, przynosił radość i zdrowie.

smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart
smart

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast