Spotkanie z policjantem

p15.jpg

Dnia 23 września nasze  przedszkolaki  miały okazję spotkać się z policjantami. Podczas spotkania dzieci  przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń .Policjanci przypomnieli dzieciom numery alarmowe , dzięki którym możemy wezwać pomoc w razie potrzeby. Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.  Zostały również przedstawione i przećwiczone zasady właściwego zachowania się podczas ataku psa. Pan policjant wyjaśniał reguły właściwego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Dzieci wysłuchały policyjnych rad  oraz zadawały wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Mieliśmy również możliwość wsiąść do radiowozu policyjnego. Kiedy wydawało się, że czas już się pożegnać, czekała na nas niespodzianka. Nasi goście nie przyszli do przedszkola sami – towarzyszył im Niko – policyjny pies . Dzieci przywitały się z Niko a jego opiekun Pan Grzegorz opowiedział dzieciom o specyfice pracy z psem policyjnym. Przedszkolaki były podekscytowane wizytą tak niecodziennego gościa. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadań o codziennej pracy policjanta. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.  W podziękowaniu za ciekawe spotkanie , przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego podopieczni nasi wręczyli naszym gościom upominek. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast