Spektakl “Pinokio”.

79385667_480915572549597_1851681394829295616_n-1280x960.jpg

Dnia 10 grudnia przedszkolaki wybrały się do sokólskiego kina na spektakl “Pinokio” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. W pięknej scenografii, przy doskonałej grze aktorów w barwnych kostiumach, dzieci mogły śledzić niezwykłe przygody niesfornego pajacyka – Pinokia. Cała baśniowa historia, pełna muzyki, piosenek, humoru i dowcipu, była opowiedziana wierszem. Oprócz tytułowego Pinokio na scenie pojawiło się również kilku innych bohaterów m. in. Mądra Wróżka, Gadający Chrząszcz oraz Przebiegły Kot, Sprytny Lis.
Dzieci zaprzyjaźniły się z drewnianym pajacem, który bardzo chciał być prawdziwym chłopcem, na co musiał sobie jednak zasłużyć dobrymi uczynkami. Opowieść bawiła i wzruszała wszystkich, dorosłych i dzieci, a przy tym stanowiła wspaniałą formę edukacji w zakresie podstawowych zasad moralnych. Przedstawienie niosło ze sobą ważne przesłanie, Pinokio bowiem przekonał się w końcu ,że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca a miłość czyni cuda. Dla dzieci było to kolejne ciekawe spotkanie z prawdziwym aktorem i żywym słowem.