Realizacja programu “Mamo,tato wolę wodę!”.

79523096_2892663447419609_624195976608874496_n-1280x1707.jpg

W grupie Misie rozpoczęła się realizacja programu „Mamo, tato, wolę wodę!” Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

W ramach programu tworzone są przez ekspertów materiały edukacyjne służące do prowadzenia zajęć
w przedszkolach, min. scenariusze lekcji.

Na pierwszych zajęciach dzieci poznały bohaterów, którzy będą im towarzyszyć w „wodnej” przygodzie: wiewiórkę Basię, misia Lesia, wilka Olka, wydrę Wandę, myszkę Fiki i jelonka Janka. Rozmawialiśmy o tym, które produkty spożywcze zawierają wodę i gdzie jest jej najwięcej. Przedszkolaki były zaskoczone faktem, że woda znajduje się na przykład w owocach czy warzywach. Wspólnie uzupełniliśmy piramidę kropelek wody, na której umieściliśmy obrazki z różnymi produktami. Za wykonane zadanie dzieci otrzymały w nagrodę…kubek wody. Bo najważniejszym źródłem nawodnienia jest po prostu naturalna woda bez żadnych dodatków!

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast