Powitanie Wiosny

maxresdefault-1280x720.jpg

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody. Witając wiosnę,  21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój . O  godz.  9:30  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  powitać  Panią  Wiosnę. Uroczystość rozpoczęła się od niespodzianki, którą przygotowały dzieciom panie. A mianowicie był to teatrzyk kukiełkowy pt.” Wiosenna przygoda”. Po spektaklu odbył się występ artystyczny zespołu “Cztery wrony”, który przywitał dzieci repertuarem wiosennym. Ponadto podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. Jakież  było  ich  zdumienie  i  radość,  gdy  pojawiła  się  Zielona  Pani  Wiosna. Oznajmiła  dzieciom, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie,  i  zaprosiła  dzieci  na  wiosenny  spacer.Podarowała też dzieciom słodką niespodziankę.   Wszystkie  przedszkolaki  razem  z  Panią  Wiosną  przemaszerowały  barwnym  pochodem  ulicami naszej miejscowości trzymając  w  rękach  wiosenne  symbole oraz kukłę Marzanny. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!