Pocztówka od zaprzyjaźnionego Przedszkola z Grodna.

Dnia 10 marca otrzymaliśmy miłą niespodziankę, listonosz przyniósł do naszego przedszkola zagraniczny list. Okazało się, że to list z Przedszkola z Grodna, do którego wysyłaliśmy pocztówkę świąteczną w ramach realizacji projektu “Magiczna moc bajek”. Bardzo ucieszyła nas ta wiadomość. Pani Dyrektor odczytała fragment listu po rosyjsku a następnie przetłumaczyła dzieciom całość. Dowiedzieliśmy się , że Przedszkole w Grodnie nosi nazwę “Bajka” i znajduje się w nim 12 oddziałów, do których uczęszczają dzieci w wieku 2 – 7 lat. Dzieci z Grodna bardzo lubią grać w piłkę, chodzić na basen ( przedszkole posiada swój własny) , a także jeździć na hulajnogach. Dowiedzieliśmy ponadto, że bardzo hucznie obchodzą Dzień Kobiet i z tej okazji przygotowują występy oraz upominki swoim mamom i babciom. Cieszymy się bardzo, że udało nam się nawiązać kontakt z zagraniczną placówką i mamy nadzieję, że będziemy nadal ze sobą korespondować.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast