Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

8 listopada w  naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.Dzieci z grupy Pajacyki wraz z Panią Beatą przygotowały z tej okazji inscenizację.Podczas występu przedszkolaki recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz  namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Po inscenizacji , o godz.11:11, dumnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki  hymnu Polski , włączając się do akcji “Szkoła do hymnu”.Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości  stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych małych Polaków.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast