Niebieskie Motyle 2021

204319337_1159889851155287_460101015454789835_n.jpg

Trzy grupy z naszego Przedszkola wzięły udział w akcji #challengniebieskiemotyle2021. Zostaliśmy nominowani przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce. To wyzwanie zostało zainicjowane przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Zadaniem uczestników wyzwania było ubrać się na niebiesko, wykonać pracę plastyczną związaną z motylkami albo wykonać dowolną aktywność według własnej inwencji twórczej. Jako pierwsza udział w wyzwaniu wzięła grupa Słoneczka. Dzieci pod okiem Pani Asi przygotowały “taniec motyli”, grupa Misie wraz z Panią Dyrektor oraz Panią Elą wykonały pracę plastyczną – były to niebieskie motylki odbijane z gąbek na dużym sercu. Natomiast dzieci z grupy Tygryski z Panią Asią wyklejały sylwety motyli niebieską bibułką. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i pracowników naszego Przedszkola i świadczy o ich ogromnej wrażliwości. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali iskierkę przyjaźni dzieciom z autyzmem.

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast