79257495_2729844550412843_6326275604811350016_n-1280x960.jpg

6 grudnia w naszym przedszkolu wszyscy przenieślismy się w “bajkowy świat”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci były ubrane wyjątkowo – po prostu na czerwono i “mikołajkowo” Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa.Ten dzień obfitował w same niespodzianki. Po śniadaniu Pani Dyrektor przywitała wszystkie dzieci , opowiedziała im o tradycjach Mikołajkowych. W trakcie pogadanki z dziećmi do Pani Dyrektor zadzwonił tajemniczy telefon, okazało się że był to sam Święty Mikołaj. Niestety okazało się , że jego sanie wymagają remontu i Mikołaj trochę się spóźni. Ale zostawił dzieciom list oraz zadania do wykonania. Wśród zadań był Mikołajkowy Quiz, świąteczne puzzle, kalambury, ponadto dzieci musiały zaśpiewać piosenkę o Mikołaju, zatańczyć oraz powiedzieć wiersz. Kolejną niespodziankę przygotowały dzieciom Panie. Otóż nasza kadra pedagogiczna wraz z innymi pracownikami przedszkola przygotowała dzieciom przedstawienie pt: „ W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja”. Przy pięknej scenografii, utalentowane aktorki – Pani Dyrektor w roli narratora, panie: Ela, Asia, Iza, Aneta, Asia, Aneta dały popis swoich umiejętności. Pełne zaangażowania wcieliły się w role bohaterów. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było ujrzeć „swoją Panią” wcielającą się w jedną z postaci inscenizacji. Po chwili w sali zjawił się długo przez wszystkich wyczekiwany Święty Mikołaj z workiem ze słodkościami. Przedszkolaki za otrzymane upominki podziękowały Mikołajowi piosenkami. Dzieci zapraszały Go do swoich domów oraz prosiły, żeby odwiedził ich za rok. No…oczywiście obiecywały, że będą grzeczne i będą słuchać swoich pań. Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.