Międzynarodowy Dzień Kropki

image-e1538337507697-632x440.png

15 września dzieci z naszego przedszkola obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta  jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę czy też piłkę. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły  w wielu zabawach z kropką – dzieci rysowały swoje “dzieła”, ozdabiały kropkę, układały “kropkowe” wzory, tworzyły drzewo z kolorowych kropek. Przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Tego dnia w naszym przedszkolu było “kropkowo” i radośnie.

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast