Lizakowe warsztaty z Manufakturą Cukier Lukier

PART_1550566212325.jpeg

W czwartek ,14 lutego, w naszym Przedszkolu zrobiło się bardzo słodko, a to za sprawą lizakowych warsztatów prowadzonych przez Manufakturę Cukier Lukier z Białegostoku. Dzieci uczestniczyły w pokazie ręcznie wytwarzanych słodyczy. Każdy przedszkolak miał możliwość zrobienia samodzielnie własnego wymarzonego lizaka. Prowadzące zajęcia Panie  na początku pokazały, jak się do tego zabrać. Dzieci obserwowały jak Panie same rozciągały masę, by ją utlenić i nadać sprężystości. A potem Panie pokazały dzieciakom, jak ją zawijać, by zrobić lizaka. Co bardzo istotne, w tych słodyczach nie ma konserwantów, tylko cukier oraz naturalne barwniki i smaki. Powstały cudowne słodkości takie jak; świderki, serduszka i kwiatuszki , które dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. W całym przedszkolu czuć było piękny zapach lizaków, a dla dzieci było to nowe i ciekawe doświadczenie, które na długo zapamiętają. Nic nie smakuje lepiej, niż słodycze, które można zrobić samodzielnie i to w swoim ulubionym kolorze.

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast