Europejski Dzień Logopedy

IMG_20190310_211108_HDR-1280x1707.jpg

Z okazji  Europejskiego Dnia Logopedy (06.03.2019r.) już po raz kolejny w przedszkolu  zorganizowane zostały profilaktyczne zajęcia logopedyczne we wszystkich oddziałach, których celem było propagowanie  starannej wymowy. Przedszkolaki  ćwiczyły prawidłowe oddychanie, wykonywały gimnastykę buzi i języka, usprawniały słuch fonematyczny, naśladowały odgłosy zwierząt, różnicowały słuchowo i artykulacyjnie głoski syczące i szumiące oraz wykonywały polecenia na kartach pracy.

Z wizytą w przedszkolu byli również uczniowie ze szkolnego koła teatralnego „Teatrzyk Kresowy”, którzy przygotowali inscenizację wierszyków. Temat przewodni recytowanych utworów brzmiał: Kim zostanę, gdy dorosnę? Uczniowie wcielali się m.in. w role fotografa, piosenkarki, adwokata, pielęgniarki, policjanta, sekretarki, mechanika, ogrodnika, tancerki, kosmetyczki, architekta, strażaka, biznesmena, kierowcy, aktorki, konduktora czy archeologa. Każdemu recytatorowi towarzyszył jakiś atrybut, dzięki któremu przedszkolaki mogły rozpoznać, o jaki zawód chodzi.

Występ był okazją, by zaprezentować dzieciom staranną i piękną dykcję.

Logopeda Luiza Rapiej

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast