ziemia.jpg

Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o naszej planecie.

Nasze przedszkolaki uczą się przez cały rok, jak żyć ekologicznie. W piątek 22.04.2022 r. szczególnie zastanawiały się, jak chronić Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Już od początku tygodnia dzieci podczas różnych aktywności (malowanie, wykonywanie plakatów, uczenie się piosenek ekologicznych) poznawały i utrwalały swoją wiedzę na temat dbania o swoją planetę – Ziemię. Utrwalały kolory pojemników na odpady i rodzaj śmieci, jakie należy do nich wrzucać. Na zakończenie ekologicznej edukacji został w naszym przedszkolu zorganizowany ” dzień ekologiczny”. Na dzieci czekało wiele zabaw z ekologią w tle. Przedszkolaki rozpoczęły ten dzień od inscenizacji pt: “Zielona bajka” w wykonaniu nauczycielek.  Jej główna bohaterka planeta Ziemia opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek na temat Ziemi. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dzieci w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci wykonały różne  prace plastyczne  – maluszki – kulę ziemską wykonaną z rosnącej farby, a starszaki “Kodeks przyjaciela przyrody”.Na koniec „dnia ekologicznego” maluchy zasadziły bratki w doniczkach, które będą ozdabiać wejście do naszej placówki. W nagrodę wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy “Przyjaciel przyrody”.

 

Joanna Marzec

Rozmiar czcionki
Kontrast