Dzisiaj w naszym przedszkolu było wesoło i kolorowo, a to za sprawą święta, które obchodziliśmy. Od 2013 roku, każdego roku, 20 września, świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
To radosne święto zostało ustanowione na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, dlatego warto właśnie dzisiaj przypomnieć sobie i zatrzymać się na chwilę przy tak ważnym temacie, jakim są prawa dziecka. Dzisiaj o nich przypominamy, ale dbajmy o nie każdego dnia. Nasze przedszkolaki spędziły ten wyjątkowy dzień na zabawach, animacjach i konkursach. Była nauka hymnu przedszkolaka, tańce, quiz na temat naszego przedszkola, zdjęcia w fotobudce. Dzisiaj również rozpoczęliśmy realizację projektu “Wyprawy z Żubrem Pompikiem”. Dzieci miały okazję zapoznać się z głównym bohaterem projektu – Pompikiem i jego rodziną  na podstawie filmu “Małe i duże”, poznały ciekawostki na temat życia żubrów ( jak wyglądają, gdzie mieszkają, co jedzą). Każda grupa stworzyła też portret Pompika. A na zakończenie dzieci miały okazję przejść się na bosaka leśną ścieżką sensoryczną. To był naprawdę wspaniały i pełen wrażeń dzień.

Czerpiąc ze słów Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, wszystkim przedszkolakom życzymy radości ze zdobywanej wiedzy, samych wesołych chwil spędzanych w przedszkolu, uśmiechu i beztroski.