Dzień Niepodległości 11 listopada

FB_IMG_1542453237308.jpg

Dzień Niepodległości 11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. W tym roku była to wyjątkowa rocznica, bo setna. Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków.

W naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczczono tę rocznicę . 9 listopada wszystkie dzieci wraz z rodzicami spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kuźnicy. Przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny „Ku niepodległej”, w którym opowiedziały historię Polski w okresie zaborów i walkę narodu polskiego o wolność. Punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Państwowego, a następnie odbyła się biesiada patriotyczna. Dzieci swoim występem oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

Sylwia

Rozmiar czcionki
Kontrast